Dom Aktualności

Zagraniczne banki zbierają dywidendę z reform

Orzecznictwo
dobra jakość Taśmy meblowe na zewnątrz na sprzedaż
dobra jakość Taśmy meblowe na zewnątrz na sprzedaż
Opinie klientów
Elastyczne taśmy są dobrej jakości, a twój zespół jest bardzo profesjonalny, pytaj mnie o każdy szczegół przed cierpliwą produkcją. To szczęście, że znaleźliśmy tego dostawcę.

—— Vinay

Im Online Czat teraz
firma Aktualności
Zagraniczne banki zbierają dywidendę z reform
Zagraniczne banki zbierają dywidendę z reform
Urzędnik bankowy liczy banknoty juana i dolara amerykańskiego w prowincji Taiyuan w prowincji Shanxi 2 sierpnia 2018 r. [Photo / VCG]

Chiny są „bardzo aktywne i poważne” w kwestii dalszego otwierania swojego sektora finansowego, a to przyniesie ogromne możliwości biznesowe zagranicznym bankom w kraju, powiedział Pei Yigen, wiceprezes Citibank (China) Co Ltd.

„W porównaniu z politykami zezwalającymi zagranicznym bankom na zakładanie oddziałów w Chinach, oprócz całkowicie zależnych spółek zależnych i banków joint-venture, lub usunięcie ograniczeń dotyczących zagranicznej własności w chińskich instytucjach finansowych, zwracamy większą uwagę na zasady, które rozszerzają zakres działalności banków zagranicznych - powiedział.

Citi China otrzymało licencję od China Financial Futures Exchange w czerwcu, aby pełnić rolę banku depozytowego depozytów terminowych dla swojego klienta na chińskim rynku kontraktów terminowych.

„Ten rodzaj licencji pozwala nam na świadczenie podstawowych usług dla niebankowych instytucji finansowych. Mamy nadzieję, że uda nam się uzyskać więcej takich licencji”, powiedział Pei, który jest również dyrektorem zarządzającym i krajowym szefem rozwiązań skarbowych i handlowych Citi w Chinach.

„Z niecierpliwością czekamy również na udział w programach pilotażowych, które zachęcają do innowacji finansowych wraz z naszymi chińskimi odpowiednikami. Mamy nadzieję skorzystać z okazji reformy i otwarcia Chin, aby wprowadzić nasze zaawansowane doświadczenie za granicę do kraju poprzez programy pilotażowe, tak jak przynieść korzyści gospodarce realnej i odegrać istotną rolę w poprawie chińskich rynków finansowych - dodał.

Dzięki ułatwieniu większego udziału zagranicznego w systemie finansowym i stworzeniu równych warunków dla zagranicznych instytucji finansowych, chińskie rynki kapitałowe będą rozwijać się szybciej i zdrowiej - powiedział Joe Ngai, partner zarządzający McKinsey China.

„Niewątpliwie chińskie instytucje finansowe i chińskie rynki kapitałowe przeszły długą drogę w ostatniej dekadzie. Jednak biorąc pod uwagę wzrost gospodarczy Chin, rośnie zapotrzebowanie na chińskie rynki finansowe i instytucje, aby przyspieszyć ich rozwój, aby efektywnie przydzielić kapitał między inwestorami a emitentami właściwe zarządzanie ryzykiem - powiedział Ngai.

Poza poszukiwaniem większej liczby czynników stymulujących rozwój biznesu w Chinach, banki zagraniczne również szukają większych możliwości prowadzenia interesów z chińskimi firmami za granicą, ponieważ coraz większa liczba firm rozszerza swój zasięg globalny, szczególnie w gospodarkach uczestniczących w inicjatywie Belt and Road.

Aby w większym stopniu wspierać globalną ekspansję chińskich firm, Citi ulepsza swoje rozwiązania w zakresie skarbu i handlu oparte na sieci obejmującej ponad 100 krajów i regionów.

Podkreślając oferowanie dobrego zarządzania gotówką i produktów finansowania handlu, Citi ma na celu pomóc swoim klientom korporacyjnym poprawić wydajność i obniżyć koszty operacyjne. Dla tych, którzy zaczęli skalować swoją działalność za granicą, bank oferuje scentralizowaną obsługę i zarządzanie funduszami walutowymi, oprócz zarządzania gotówką, płatności i rozliczeń oraz usług konsultingowych świadczonych na wcześniejszych etapach rozwoju biznesu korporacyjnego.

Pei zauważył, że chiński sektor finansowy wszedł w fazę ciągłych reform, co odzwierciedla liberalizacja stóp procentowych, liberalizacja kursu walutowego i stopniowe otwieranie rachunku kapitałowego. Wymaga systemu finansowego wystarczająco elastycznego i wydajnego, aby wspierać drugą co do wielkości gospodarkę świata.

„Banki nie mogą już dłużej polegać na różnicy między przychodami z odsetek a kwotą odsetek wypłacanych pożyczkodawcom. Tymczasem regulator będzie zachęcać do innowacji w usługach finansowych. Podsumowując, musimy przyjąć te zmiany, aby wzmocnić powiązania z naszymi klientami ," powiedział.

Poza tym banki komercyjne stoją również przed wyzwaniami, aby obsługiwać wschodzące firmy, które są napędzane przez wzrost nowej gospodarki Chin. Aby szybko odpowiedzieć na wymagania tych firm, Citi utworzyło specjalny zespół, który zapewni im dostosowane produkty oparte na ścisłej integracji z rynkami zagranicznymi, wykorzystując platformę technologiczną banku.

Pub Czas : 2019-01-12 15:19:01 >> lista aktualności
Szczegóły kontaktu
NOVA(CHINA) INDUSTRY CO.,LIMITED

Osoba kontaktowa: Mr. Salim Zhan

Tel: 86--13365976787

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)